MENU

Zaproszenie na debatę pt. „Bezpieczeństwo, głupcze” – czyli jak zadbać o wzmacnianie Polski w niestabilnym świecie?

Loading

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie pt. „Bezpieczeństwo, głupcze” – czyli jak zadbać o wzmacnianie Polski w niestabilnym świecie?, organizowanej przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2025-2026 Mazowieckie i Łódzkie.
 
📅  Data: 18 maja 2026 r. (poniedziałek)
🕛  Godzina: 11:00 – 13:00
📍  Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Buczku, ul. Szkolna 1, 98-113 Buczek
 
Zadanie sfinansowane zostało ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Współorganizatorami wydarzenia są Centrum Stosunków Międzynarodowych, Instytut Spraw Obywatelskich oraz Lokalna Grupa Działania „Dolina rzeki Grabi”.
Podczas debaty porozmawiamy o polskiej polityce zagranicznej i obronnej w nowej rzeczywistości międzynarodowej. Szczególne miejsce zajmą kwestie zakupów zbrojeniowych, w tym europejski instrument SAFE, współpraca ze Stanami Zjednoczonymi oraz zakupy realizowane w Republice Korei. Nie uciekniemy od pytań trudnych: czy Polska powinna stawiać przede wszystkim na relacje transatlantyckie, europejską współpracę obronną, czy raczej na twardą dywersyfikację źródeł bezpieczeństwa?
 
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa, polityki międzynarodowej oraz spraw publicznych.